Namo statybos kainos sudėtis

Vertindami namo statybos kainą, būtinai pasidomėkite kokios medžiagos ir kokia darbų sudėtis yra įtrauktos į sąmata. Naudojant pigesnes medžiagas, galima sutaupyti, tačiau ir kokybė bus prastesnė.

Sudarydami sąmatą, mes paaiškiname statytojui kokie yra alternatyvių medžiagų bei sprendimų pranašumai ar trūkumai, leidžiame jam pačiam pasirinkti vieną iš galimų variantų, atsižvelgiant į kainos ir kokybės santykį.

 

Svarbu pažymėti, kad įvairių statybos kompanijų deklaruojama vieno kvadratinio metro namo statybos kaina gali smarkiai skirtis dėl skirtingos darbų apimties. Pavyzdžiui, į namo statybos sąmatą gali būti neįtraukta vidaus apdaila, sienų tinkavimas, grindų pagrindo įrengimas, šildymas ar elektros instaliacija. Įėję į tokį namą pamatysite tik sumūrytas sienas. Nors išorės fasado apdaila atlikta pilnai ir namą galima priduoti kaip nebaigtą statybą. Lieka dar begalę darbų ir sąnaudų kol galėsite įsikelti.

 

Be abejo, 1500 Lt/m2 – tai tik orientacinė kaina. Taip, už tokią kainą galime pastatyti kokybišką namą ir tikrai ne iš prasčiausių medžiagų, tačiau galutinę sąmatą apsprendžia konkretūs kliento pasirinkimai.

 

Pavyzdys:
Individualus 110 m2 namas = 190 tūkst. litų

 

PAMATAI

Gręžtiniai poliai su gelžbetoniniu  rostverku. Rostverkas apšiltinimas iš apačios ir vidaus 5 cm polistireno EPS 100 . Išorė hidroizoliuojama teptine hidroizoliacija

KONSTRUKCIJA

Sienos iš keramikinių mūro blokelių 20 cm.  Pertvaros keraminių/silikatinių plytų arba gipso kartono. Perdanga surenkama iš gelžbetoninių plokščių.

FASADAS

Apšiltinimas 20 cm storio polistirenu EPS 70,  apdailintas akriliniu spalvotu dekoratyviniu tinku, kombinuojant su klinkerinių/akmens masės plytelių apdaila.

STOGAS

30 cm akmens vatos Paroc. Medinė stogo konstrukcija apdirbta priešgaisriniais ar antiseptiniais priedais. Bituminių arba plieno čerpių stogo danga su latakais ir lietvamzdžiais.

LANGAI

5 kamerų plastikiniai langai. Stiklo paketas trijų stiklų. Varstomos dalys su mikroventiliacija.

GRINDYS

Betoninės, su garo izoliacija. 1 aukšte apšiltintos 15cm storio polistirenu EPS100, 2 aukšte izoliuotos garsą sugeriančiu stiklūno dembliu SK3 ant smėlio pasluoksnio. Šildomų grindų zonoje sumontuota stabilizuota aliuminizuota (reflektorinė) plėvelė.

ELEKTRA

Elektros instaliacijos kabeliai su dviguba pvc izoliacija, elektros skydas su automatiniais išjungėjais. Elektros energijos galingumas namui 10 kW.

ŠILDYMAS

Dujinis. Katilas – Junkers, Wiessmann su viduje įmontuotu 50l karšto vandens pašildytuvu. 1 aukšte grindinis šildymas, 2 aukšte radiatorinė šildymo sistema.

VANDENTIEKIS IR NUOTEKOS

Įrengtas vandens apskaitos mazgas su magnetiniu nukalkintoju ir mechaniniu filtru. Apskaita dviejų skaitiklių. Išvedžioti šalto ir karšto vandens izoliuoti daugiasluoksniai Wavin vamzdynai iki pajungimo taškų. Nuotekos įrengtos iš Wavin PVC vamzdyno. Techninėse patalpose sumontuotas trapas. Įrengtas laistymo čiaupas. 

VĖDINIMAS

Natūralus per cinkuotos skardos ortakius. Iš sanmazgų priverstinis ištraukimas su laikmačiu. Oro išmetimas virš stogo.

 

 

 

 

 1uparrow-32 copy.jpgĮ viršų
Adresas: Kareivių g. 19, Vilnius
Mob.tel.: +370 659 60722
info@statybosinovacija.lt
www.statybosinovacija.lt