Namas už buto kainą

Dažna šeima pradėdama spręsti gyvenamojo būsto klausimą, svarsto kokiu keliu pasukti: įsigyti butą, ar namą.

Ko gero tai esminis sprendimas kuris nulems Jūsų dešimties ar daugiau metų gyvenimo būdą ir kokybę.

Viena šeima svajoja tik apie butą ir gyvenimą mieste. Kita apie namą ir gyvenimą gamtoje, turint savo kiemą, pievą, terasą ir kitus privalumus gyvenant name. Tačiau priimti sprendimą nėra lengva, nes dažnai įsivaizduojama kad tai labai daug lėšų, nervų bei sveikatos atimantis procesas - pasistatyti namą. Yra kažkiek tame tiesos, tik nėra taip viskas baisu ypač jei statote ne ūkio būdu, o tariatės su specialistais, nuo pat pirmųjų projekto Mano namas žingsnių.

Dėl galimų skirti lėšų. Namas namui nelygu. Kituose puslapiuose yra aptarta galimas to pačio ploto namo kainos skirtumas. Namo statybos kaina.

Apibendrinant galima skirstyti namus į tris kategorijas. Pagal architektūros bei konstrukcijos sudėtingumą, ir kai kurių medžiagų panaudojimą. O tai pagrinde ir nulems namo statybos kainą.

Pirma grupė namų

Tai nesudėtingos konstrukcijos, racionalių išmatavimų ir optimalių sprendimų, kuriuos gal galima būtų taip ir pavadinti ekonomiški namai. Gal tai gali pasirodyti kaip prasti ir pigūs namai, tačiau ne. Tai tokie patys namai, tik suprojektuoti taip kad yra praktiški sprendimai ir galima naudoti standartines medžiagas. Čia būtų sudėtinga aprašyti visus niuansus koks tai turėtų būti namas. Tačiau jei įdomu, visada galite kreiptis į mus, dar prieš ieškant architekto. Tokio tipo namo statybos kaina, vargu ar bus didesne nei buto kaina.

TOKIO 110m2 NAMO KAINA GALI BŪTI APIE 70 TŪKST. EUR!

Tiek pat sumokėtumėte už naują dviejų kambarių butą su daline apdaila Vilniuje:

Individualus namas                          Butas

110m2 x 640Eur/m2 ~ 70 tūkst.      55 m2 x 1200-1600Eur/m2 ~66-88 tūkst.

Tai realu. Ir tai ne teoriniai pasvarstymai, o praktika. Tačiau būtina prisilaikyti teisingų visų statybos žingsnių. Plačiau: Sėkmingas namas iš pirmo karto.

Detalesnis tokio namo aprašymas čia: Namo statybos kainos sudėtis

Antro tipo namai

Jau sudėtingesnės architekturos, o tuo pačiu ir konstrukcijos. Dažnai jie naudingo ploto atžvilgiu nėra tokie racionalus. Gali būti didelis ar platus stogas, kampiniai ar labai dideli langai, konsolės, pati namo konfigūracija ar išplanavimas originalus, tačiau daug brangesnis įgyvendinti, ir t.t. Visų architekto sumanymų čia neaprašysi. Tačiau kiekvienas iš tokių elementų didina statybos kainą. Labai dažnai ta kaina viršija lūkesčius. Natūralu, kad architektas projektuodamas namą, pasitelkia savo vaizduotę. Jam yra daug įdomiau projektuoti ištaigingą ir prabangų namą (tai būtų trečio tipo namai), užsakovui kuris turi daug lėšų ir nori išskirtinumo. Tačiau tokių užsakovų vienetai. Todėl tai viena iš priežasčių, kad dauguma namų projektų yra tarpinis variantas tarp ištaigingo ir paprasto, tiesiog patogaus ir praktiško namo. Deja labai dažnai toks projektas jaunesnei šeimai yra tiesiog neįkandamas, arba statyba vyksta kelis metus. O pastačius sakoma, kad daug ką daryčiau visai kitaip.

Taigi projektuojant namą yra būtina projektuoti pagal jau iš anksto numatytą biudžetą. Plačiau rasite visuose šios svetainės puslapiuose.